Rejs po Morzu Jońskim

Rejs „Dzika przyroda”, jachtem po Morzu Jońskim

Obecnie brak terminów

ilość miejsc wolnych:

Cena regularna:
Upust:
Cena łączna:
  • Rozpoczęcie i zakończenie w Prewezie
  • Opieka polskiego skippera
  • Ubezpieczenie
  • Grecka licencja czarterowa

Rejs „Dzika przyroda”, jachtem po Morzu Jońskim

Wyspy Jońskie to miejsce w Grecji, z największa ilością opadów w miesiącach zimowych. Dzięki temu, są to najbardziej zielone greckie wyspy. Wiosną i latem bujnie kwitną bugenwille, oleandry, hibiskusy i cytryny. Latem i jesienią dojrzewają figi, migdały i pistacje. Od wczesnej wiosny kwitną maki, fiolki, lefkonie, później greckie zawilce, aloesy, opuncje i cyklameny. W morzu o przejrzystości 20 m, możemy spotkać żółwie morskie i delfiny. Zatoki zakończone białymi klifami i plażami z drobnymi kolorowymi kamykami. Wszystko to będzie stanowić scenografię naszego wyjątkowego rejsu.

Po wypłynięciu z Prewezy pożeglujemy z dala od dużych kotwicowisk i gwarnych portów. Codziennie zanocujemy w innej zatoce. Do miasta na zakupy popłyniemy pontonem lub SUP-em. Nasz dzień na jachcie zacznie się od pływania z maską i szukania morskiego życia a skończy trekkingiem po gajach oliwnych lub ruinach weneckich i antycznych budowli. Warto zabrać aparat do zdjęć podwodnych.

Po lunchu na pokładzie, pływaniu i snorkelowaniu przewidujemy wieczorny lub nocny trekking. Ponton zostawimy na plaży i wyruszymy drogą lub pasterską ścieżką na poszukiwanie niecodziennego tematu do zdjęć. Może będzie to stara oliwka, modliszka w promieniach zachodzącego słońca, kwiat passiflory a może akurat zakwitnie dla Was wyjątkowa dzika orchidea.

Wrócimy na jacht w świetle gwiazd, księżyca i czołówek. Jachtowe oświetlenie podwodne na rufie, umożliwi chętnym bezpieczną nocna kąpiel z dużą szansa na obserwowanie bioluminescencji morza. Wieczorny trekking często łączymy z kosztowaniem greckiej kuchni w żeglarskiej tawernie. Wymaga to uzgodnienia ze skipeerem, który zaproponuje Wam odpowiednie trasy trekkingów. Trasa rejsu jest tak dobrana, aby umożliwić codzienny 2-3 godzinny trekking. Przewidywana trasa: Preweza – Kastos – Itaka – Kefalonia – Lefkada – Preweza.

Rejs rozpoczyna się i kończy w Prewezie. Dni zmiany załóg we wtorki.

Aby zobaczyć możliwe połączenia do Prewezy przejdź do zakładki dojazd.

Zaokrętowanie w dniu rozpoczęcia rejsu od godziny 17. Zejście z jachtu do godziny 10 rano w dniu zakończenia rejsu.

Rejs nie wymaga doświadczenia żeglarskiego.

Cena nie obejmuje wyżywienia, dojazdu (dolotu) i biletów wstępu do zabytków. Przewidywana składka na zaopatrzenie lodówki jachtowej to 50 euro/osobę. Płatne dodatkowo na miejscu 80 euro/osobę na pokrycie opłat portowych, paliwa, pościeli, sprzątania końcowego, opłat administracyjnych. Przed rejsem uczestnicy wpłacają kaucję zwrotna 100 euro/osobę.

Rejs organizujemy na jednym z 3 jachtów: Oceanis 440, Oceanis 473 lub Sun Odyssey 45.

Obecnie brak terminów

ilość miejsc wolnych:

Cena regularna:
Upust: %
Cena łączna:
  • Rozpoczęcie i zakończenie w Prewezie
  • Opieka polskiego skippera
  • Ubezpieczenie
  • Grecka licencja czarterowa
Opinie naszych Klientów
Inne oferty cyklu Rejsy po Morzu Jońskim