Rejs po Morzu Jońskim

Kefalonia-Itaka Adventure

Obecnie brak terminów

ilość miejsc wolnych:

Cena regularna:
Upust:
Cena łączna:
 • Rozpoczęcie i zakończenie: Preveza
 • Akwen: Morze Jońskie
 • Rejs: Jachtem / Katamaranem
 • Nie wymaga doświadczenia żeglarskiego
 • Opieka polskiego skippera
 • Staż morski i opinia z rejsu

Kefalonia-Itaka Adventure

Jeżeli lubicie wypoczynek z dużą ilością adrenaliny i czujecie zew przygody dołączcie do naszego rejsu. W cenie rejsu zapewniamy skutery, kajaki morskie, rowery elektryczne, off road jeepami lub quadami oraz jazde konną. Te atrakcje umozliwiąwa wam dotarcie do pięknych miejsc widokowych z panoramą całych wysp Jonskich. Jest także opcja nurkowania lub lotu paralotnią z instruktorem. Lot z klifu na słynną plażę Myrtos na Kefalonii.


Dzień 1. Spotykamy się na jachcie ok. godziny 17. Musicie wspólnie zaprowiantować jacht przed naszą wyprawą. Wieczorem skipper zaprasza Was na kolację do naszej ulubionej restauracji u Tasosa.


Dzień 2. Wypływamy jachtem z Prevezy. Po przejściu historycznego kanału Lefkady wpływamy w akwen Morza Jońskiego. Mijane wyspy Kalamos i Meganisi oferują piękne miejsca do morskich kąpieli i nurkowania. Pod wieczór dopływamy do bezludnej wyspy Atokos zamieszkałej przez dzikie świnki, gdzie spędzimy noc na kotwicy pod gwiazdami.

Dzień 3. O poranku warto odbyć treking trekkingu na wzgórze do opuszczonej pustelni.. Po dwóch godzinach żeglugi dopłyniemy do słynnych białych klifów Itaki. Piaszczyste plaże i krystalicznie czysta woda umożliwią Wam opanowanie deski SUP oraz pontonu. W godzinach popołudniowych dotrzemy do Vathy, głównego miasta Itaki.Do Waszej dyspozycji będą skutery, które umożliwią Wam eksplorację wyspy. Tutaj znajdziecie też najlepszą grecka kuchnię w regionie.


Dzień 4. Jacht wypłynie z portu wcześnie rano a Wy możecie na nim pozostać lub podjąć wyzwanie przejścia na plażę na drugą stroną wyspy. Trasa wymagająca ok 2 godzin. Musicie zabrać linę z jachtu dla asekuracji przy zejściu z klifu na plażę. Warto wyjść o wchodzie słońca ze względu na widoki i sprzyjającą temperaturę. Nasz skipper odbierze Was pontonem z plaży i pożeglujecie z wiatrem w stronę Kefalonii.
Tam zaplanowaliśmy dla Was wyprawa jeepami lub quadami na zachód słońca na jednym ze szczytów Kefalonii. Po drodze czeka Was degustacja wina w lokalnej winnicy oraz piękny Monastyr Agios Gerasimos. Sami bardzo turystyczna miejscowość tętni życiem do 3 nad ranem. Musicie się wiec mocno postarać aby być w formie na 8 rano.

Dzień 5. Przyjedzie po Was taksówka. Czeka was 2 godzinna widokowa trasa w siodle. Odwiedzimy miejsca niezwykłe, które przybliża nam historię Kefaloni. Doświadczenie jeździeckie nie jest wymagane. Możecie zamiast koni wybrać rowery elektryczne na których dotrzecie do najbardziej spektakularnych miejsc Kefalonii: miasteczka i ruin twierdzy w Assos, słynnej plaży Myrtos a także trzech jaskiń z podziemnymi jeziorami. Jako dodatkowo płatną opcję dla śmiałków proponujemy lot na paralotni z instruktorem nad klifami plaży Myrtos. Lądowanie na tej plaży będzie na pewno niezapomnianym przeżyciem. Koszt takiego 25 minutowego lotu to 160 euro. Możemy również zorganizować Wam nurkowanie zarówno dla początkujących jak i doświadczonych. Obie atrakcje dodatkowe wymagają wcześniejszego uzgodnienia na 2 tygodnie przed rozpoczęciem rejsu.


Dzień 6. Południe Itaki jest jej najbardziej dziką i niedostępną częścią pełną zatok z plażami, kolorowych kamyków i białych klifów. Poznacie je w przedpołudniowej wyprawie kajakami morskimi, które zapewnimy w cenie rejsu. Jeżeli wolicie wędrować możecie odszukać jaskinie Odyseusza. . Możecie też zrealizować bardzo wymagającą widokową trasę biegnącą po szczycie klifu. Po lunchu na jachcie wyruszamy w kierunku wyspy Kastos, która jest ulubioną wyspa naszych kapitanów. Podobno tam najlepiej trzymają kotwice w
licznych malowniczych zatokach i piwo Mythos podają w najbardziej zmrożonych kuflach.

Dzień 7. Zjawiskowe, osłonięte od wiatru wschodnie zatoki wyspy Kastos są idealnym miejscem do zabawy na desce SUP i snorkelowania. Ten dzień będzie wyjątkowo do Waszej wyłącznej dyspozycji, nareszcie będziecie mogli odpocząć a wiec woda, plaża i greckie przysmaki w klimatycznej wiosce żeglarskiej.. Przed wieczorem rozpoczniemy żeglugę w kierunku Lefkady.


Dzień 8. O poranku wracamy przez kanał Lefkady do Prevezy.

Zapraszamy na pokład ! 

Katamaran Salina 48 zapewnia komfortowy pobyt w czterech 2-osobowych kabinach oraz dwa dodatkowe pojedyncze miejsca do spania. Każda z kabin jest wyposażona w prywatna łazienkę. Katamaran zapewnia miejsce do relaxu i opalania na siatce dziobowej oraz miejsce do wypoczynku w cieniu na platformie rufowej. Do korzystania obszerna kuchnia z pełnym wyposażeniem w tym express do kawy i kostkarka do lodu. Panele fotowoltaiczne o mocy 2000 wat, zapewnią całkowitą samowystarczalność energetyczną podczas żeglugi. Aktywne spędzanie czasu podczas postoju przy plażach umożliwiają 2 deski SUP oraz ponton z silnikiem ze sztywnym dnem. Zobacz więcej

Rejs rozpoczyna się i kończy w Prevezie. Aby zobaczyć możliwe połączenia do Prewezy przejdź do zakładki dojazd.

Rejs zaczynamy i kończymy w poniedziałki, dzięki temu odwiedzane przez nas porty, nie będą zatłoczone przez jachty rozpoczynające standardowo rejsy w soboty.

Zaokrętowanie jest możliwe od godziny 17 w dniu rozpoczęcia rejsu. W dniu zakończenia rejsu do godziny 10 ma miejsce zejście z jachtu.

Rejs organizujemy na jednym z 2 jachtów: Oceanis 473 lub katamaranie Salina 48.

Obecnie brak terminów

ilość miejsc wolnych:

Cena regularna:
Upust: %
Cena łączna:
 • Rozpoczęcie i zakończenie: Preveza
 • Akwen: Morze Jońskie
 • Rejs: Jachtem / Katamaranem
 • Nie wymaga doświadczenia żeglarskiego
 • Opieka polskiego skippera
 • Staż morski i opinia z rejsu
 • Zadatek 30 % ceny płatny do 3 dni. Pozostałe 70 % ceny płatne na 2 miesiące przed rejsem.
 • Płatne dodatkowo na miejscu na pokrycie opłat portowych, paliwa, pościeli, sprzątania końcowego, opłat administracyjnych: 80 euro/osobę przy rejsie jachtem / 90 euro/osobę przy rejsie katamaranem.
 • Przed rejsem uczestnicy wpłacają kaucję zwrotna 100 euro/osobę.
 • Zadatek 30 % ceny płatny do 3 dni. Pozostałe 70 % ceny płatne na 2 miesiące przed rejsem.
 • Płatne dodatkowo na miejscu na pokrycie opłat portowych, paliwa, pościeli, sprzątania końcowego, opłat administracyjnych: 80 euro/osobę przy rejsie jachtem / 90 euro/osobę przy rejsie katamaranem.
 • Przed rejsem uczestnicy wpłacają kaucję zwrotna 100 euro/osobę.
Opinie naszych Klientów
Inne oferty cyklu Rejsy po Morzu Jońskim