Dojazd

Samochodem

Odległość od granicy polskiej do Prevezy to ok. 1700 km. Koszt wypożyczenia 9 osobowego busa to ok 1800 zł/tydzień. Trasa wygodna 90% autostradami przez Węgry, Serbię, Macedonię. Trzeba zabrać paszporty i zieloną kartę (ubezpieczenie samochodu). Wygodny nocleg w Serbii (np. motel w Predejane cena noclegu 28 euro/osoba). Mając kierowcę zmiennika można oczywiście jechać non-stop (od granicy polskiej ok. 21 godz.).

 

Samolotem

Lot do Prevezy

Tanie (stan na kwiecień 2021) połączenia do Prevezy z Berlina (easy-jet)

Ukazały sie obecnie bezpośrednie połączenia lotnicze z Warszawy do Prevezy w piątki i poniedziałki. Dla niektórych terminów jesteśmy w stanie zorganizować rejsy od piątku do piątku.

Sa dostępne również loty z Katowic do Prewezy w niedzielę rano i można dołączyć do rejsu w niedziele rano (wylot z Katowic  o 6.30). Loty last minut często dostępne w cenie 200 zł w obie strony.

Lot do Korfu

W przypadku skorzystania z lotniska na Korfu płyniemy promem z Korfu do Igumenicy (6 promów dziennie, czas przeprawy ok. 1,5-2 godziny). Koszt promu z Korfu do Igumenicy ok. 10 euro/osobę. Załogi 8-osobowe nieodpłatnie odbierzemy, zawieziemy busem z portu w Igumenicy do Mariny w Prevezie

Lot do Salonik

Z Salonik kursuje  codziennie kilka wygodnych autobusów KTEL (cena biletu 30-40 euro). Można wygooglować aktualny rozkład jazdy KTEL Saloniki-Preveza. Na lotnisku można tez wynająć samochód. Cena ok 160 euro/tydzień (samochód 4-osobowy). Cena 400 euro/tydzień (bus 9-osobowy)

Lot do Aten

Z Aten kursuje codziennie kilka wygodnych autobusów KTEL (cena biletu 40-45 euro). Można wygooglować aktualny rozkład jazdy KTEL Ateny-Preveza. Z lotniska na dworzec KTEL najlepiej podjechać taksówką. Na lotnisku można tez  wynająć samochód. Cena ok 160 euro/tydzień (samochód 4-osobowy). Cena 400 euro/tydzień (bus 9-osobowy).