Wyprawa jachtem wokół Peloponezu – 2 Etapowa

Obecnie brak terminów

ilość miejsc wolnych:

Cena regularna:
Upust:
Cena łączna:
  • Opieka polskiego skippera
  • Ubezpieczenie OC
  • Grecka licencja czarterowa
  • Staż morski i opinia z rejsu

Wyprawa jachtem wokół Peloponezu – 2 Etapowa

Zapraszamy na wyprawę żeglarską w najodleglejszy rejon Grecji. Południowy Peloponez to specyficzne miejsce. Prawie nie ma tu dróg. Brak masowej turystyki i zatłoczonych portów. Jest za to średniowieczna Monemvasia, stojące na morskim brzegu 13- to wieczne zamek Methoni i Koroni, jaskinie Diros caves udostępnione do zwiedzania łodziami, zjawiskowe zatoki Voidoklia, Navarino i Fragos na wyspie Elafonisos. Żeglarze rzadko tu docierają, ponieważ to za daleko na tygodniowy rejs. Nocujemy w małych portach lub na kotwicy w osłoniętych zatokach. Oczywiście spędzamy też sporo czasu kotwicząc przy pustych plażach . W portach grecka kuchnia w przedsezonowych cenach. Na przebycie całej trasy przewidujemy 16 dni z podziałem na 2 etapy.

Etap 1 Preweza – Kalamata, 9 dni, 30 maja – 8 czerwca 2023

Preweza – Sivota (Lefkada) – Augios Nikolaos (Zakyntos) – Katakolo (zwiedzanie Olimpii) – Proti (bezludna wyspa, nocleg na kotwicy) – Zatoka Voidoklia i Navarino (nocleg w Pylos) – Methoni (zwiedzanie weneckiego zamku) – Kalamata.

Korzystne połączenia lotnicze do Aten z Warszawy (Ryanair). Zapewniamy po rejsie nieodpłatny wieczorny transport busem z Kalamaty do Aten.

Etap 2 Kalamata – Ateny, 7 dni, 8-15 czerwca 2023

Kalamata – Diros caves (zwiedzanie morskich jaskiń) – Wyspa Elafonisos – Monemvasia – Spetses – Hydra – Lavrio.

Korzystne połączenia lotnicze do Aten z Warszawy (Ryanair). Zapewniamy nieodpłatny transport busem z Aten do Kalamaty.

Cena nie obejmuje wyżywienia, dojazdu (dolotu) i biletów wstępu do atrakcji turystycznych. Przewidywana składka na zaopatrzenie lodówki jachtowej to 50 euro/osobę. Płatne dodatkowo na miejscu 80 euro/osobę na pokrycie opłat portowych, paliwa, pościeli, sprzątania końcowego, opłat administracyjnych. Przed rejsem uczestnicy wpłacają kaucję zwrotna 100 euro/osobę.

Rejs organizujemy na jednym z 2 jachtów: Oceanis 473 lub Sun Odyssey 45.

Obecnie brak terminów

ilość miejsc wolnych:

Cena regularna:
Upust: %
Cena łączna:
  • Opieka polskiego skippera
  • Ubezpieczenie OC
  • Grecka licencja czarterowa
  • Staż morski i opinia z rejsu
Opinie naszych Klientów
Poznaj inne oferty