Rejs odkrywców

Obecnie brak terminów

ilość miejsc wolnych:

Cena regularna:
Upust:
Cena łączna:
  • Opieka polskiego skippera
  • Ubezpieczenie OC NNW
  • Grecka licencja czarterowa
  • Posciel
  • Staz morski i opinia z rejsu

Rejs interaktywny adresowany dla rodzin ze starszymi dziećmi. Nowość w naszej ofercie.

Jeżeli kiedyś marzyliście o noclegu na bezludnej wyspie, poszukiwaniu podwodnych skarbów, o odkrywaniu dzikich plaż i kąpieli w morzu przy świetle księżyca to zapraszamy na wspólną wyprawę. Przez tydzień naszą pływającą bazą będzie 15-to metrowy granatowy Oceanis 473 Clipper. Jacht posiada panele fotovoltaiczne jest samowystarczalny energetycznie i może pływać bez zawijania do portów. Zabieramy dodatkowo 2 deski sup, , dwa namioty ,wyposażenie biwakowe, płetwy ,maski.

Po zaprowiantowaniu jachtu wypływamy z portu Preveza i wpływamy na osłonięty akwen pomiędzy Lefkadą, Kefalonią i Itaką. Po drodze zaznajamiacie sie z obsługą jachtu. Przekonacie sie że nie jest to skomplikowane. Omijamy tłoczne porty i bezpiecznej zatoce stajemy na pierwszy nocleg. Od tej chwili Wy przejmujecie dowodzenie jachtem. Macie do dyspozycji mapę z zaznaczonymi ciekawymi miejscami i cyrkiel którym zakreślicie dobowy zasięg jachtu. Jest to max18 mil morskich do codziennego przebycia. Codziennie kto inny przejmuje dowodzenie, wydaje komendy, steruje jachtem ręcznie lub z pomocą auto pilota. Codziennie kto inny obsługuje żagle i windę kotwiczną. Nasz skipper Was przeszkoli a potem będzie czujnie patrzył czy wszytko działa jak należy. Jedynie manetka do sterowania silnikiem będzie w jego rękach. Oczywiście manewry portowe i kotwiczne wykona sam tak aby było bezpiecznie. Nauczycie się też obsługi radia jachtowego dzięki temu będziecie wiedzieć gdzie sa nasze pozostałe jachty. Możecie się umawiać na spotkania z innymi załogami w wybranym porcie lub zatoce.Jednak przede wszystkim możecie sie cieszyć wolnością odkrywców i dopływać do wybranych na mapie celów. Średnio żegluga zajmuje nam 3-4 godzin dziennie. Resztę czasu spędzamy w zatoce przy wybranej plaży. Poza sprzętem do snorkelowania mamy do dyspozycji ponton z silnikiem i 2 deski sup wiec bezpiecznie możemy wspólnie spenetrować okolicę a nawet popłynąć do miasteczka na zakupy. Jak wybierzecie nocleg na plaży cały sprzęt biwakowy zmieści się na pontonie . Zabierzecie z jachtu krótkofalówki aby być w stałym kontakcie z reszta załogi która będzie na jachcie.

W programie mamy odkrywanie morskich jaskiń, pływanie przy wrakach z maskami i płetwami , wieczorne wyprawy do gajów oliwnych i ruin weneckich twierdz. Na naszej wyprawie zdobędziecie doświadczenie morskie w sterowaniu jachtem, obsłudze żeglarskiego wyposażenia i nawigacji. Żeglujemy trasami które w antycznych czasach przemierzał Odyseusz, potem Grecy i Persowie , Turcy i Wenecjanie. Na naszej mapie są zaznaczone miejsca szczególnie ciekawe, które kryją swoje tajemnice.

ZE WZGLĘDU NA URUCHOMIONE OBECNIE POŁĄCZENIE BEZPOŚREDNIE Z WARSZAWY DO PREWEZY W PIĄTKI I W PONIEDZIAŁKI ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZORGANIZOWANIA NIEKTÓRYCH REJSÓW W TERMINIE OD PIĄTKU DO PIĄTKU . KONIECZNE UZGODNIENIE TELEFONICZNE LUB MAILOWE

Obecnie brak terminów

ilość miejsc wolnych:

Cena regularna:
Upust: %
Cena łączna:
  • Opieka polskiego skippera
  • Ubezpieczenie OC NNW
  • Grecka licencja czarterowa
  • Posciel
  • Staz morski i opinia z rejsu
Poznaj inne oferty