Wyprawa z Prevezy „Szlakiem weneckich zamków” 10-cio dniowa

Obecnie brak terminów

ilość miejsc wolnych:

Cena regularna:
Upust:
Cena łączna:
  • Opieka polskiego skippera
  • Ubezpieczenie OC
  • Grecka licencja czarterowa
  • Staz morski i opinia z rejsu

Rejs dla doświadczonych żeglarzy. Po za obszarem wysp Jońskich należy sie liczyć z silnym zafalowaniem. Trasa, Grecja ; Preweza – Vonitza – Lefkada – Kefalonia – Katakolo – Nawarino – Pylos – Methoni – Zakyntos – Itaka – Preweza

Miłośnikom historii i zabytków polecamy rejs w Grecji dzięki któremu poznacie niezwykłą historię Wysp Jońskich. Po czasach antycznych gdy panowali tu Grecy, a potem Rzymianie pozostały głownie ruiny miasta Nikopolis założonego w 31r. p.n.e przez cesarza Oktawiana. Obecnie do odwiedzenia fragmenty mury obronnych i amfiteatr. Ruiny położone są 6 km na północ od Prewezy. Później panowali tu Bizantyjczycy, Sycylijczycy, Wenecjanie, Krzyżowcy, Turcy.

. My rozpoczynamy wyprawę płynąc wzdłuż zachodnich wybrzeży Lefkady , Piękne białe klify Lefkady towarzyszą nam podczas całodziennej żeglugi. Po południu docieramy do zamku Asos na Kefaloni –fortyfikacja z 1593 roku wybudowana dla obrony wyspy przed piratami oraz Turkami. Fortyfikacje obejmują 44.000 m2 i zajmują cały półwysep chroniący zatokę od morza.Warto wspiąć sie na szczyt pięknie zachowanych murów obronnych dla podziwiania spektakularnego zachodu słońca. Dalsza trasa prowadzi po zewnętrznej stronie Kefaloni i Zakhyntos i docieramy na nocleg zatoki Laganas –Morskim Parku Narodowym, siedlisku żółwi caretta-caretta

Dalej żegluga prowadzi na południe wzdłuż zachodnich brzegów Peloponezu.Najpierw docieramy do Katakolo skąd można busem dotrzeć do ruin starożytnej Olimpii i świątyni Zeusa. Następnie odwiedzamy Old Nawarino Castel z 13 wieku z widokiem na niezwykła półkolistą zatokę Voidokilia, w której zazwyczaj nocujemy na kotwicy. Wpływamy też do słynnej zatoki Nawarino gdzie w 1827 roku stoczono wielką bitwę morską, w której flota angielsko –rosyjska pokonała flotę turecko-egipską kończąc panowanie Turków na ziemiach Grecji. W położonym obok Pylos zwiedzamy doskonale zachowaną twierdze turecką Neocastro z 16 wieku. Przysłowiową wisienkę na torcie stanowi zamek Methoni –jeden z najlepiej zachowanych średniowiecznych zamków na morzu Sródziemnym.

Z Methoni zazwyczaj nocą wracamy do Zakhyntos i spędzamy cały dzień przy pięknej plaży Augios Nikolaos. Od teraz czeka nas spokojna żegluga po wewnętrznej stronie wysp Jońskich. Dalej płyniemy w stronę Itaki –legendarnej wyspy Odyseusza. Śladów Odyseusza oczywiście nie znajdziemy. Za to z czasów weneckich zostały dwa działa usytuowane na wzgórzu z pięknym widokiem na cieśninę, której broniły. Itaka leży na trasie naszego rejsu, który prowadzi na Kefalonię wiec polecamy kąpiel przy słynnych białych plażach Itaki połączyć z wędrówką na historyczne wzgórze z działami.

Trasa naszej wyprawy prowadzi dalej do Lefkady gdzie wejścia do kanału Lefkady broni wybudowany przez sycylijczyków i przebudowany przez wenecjan fort Santa Maura z 1302 roku. Poza wspaniałym widokiem na morze z murów warowni warto odwiedzić nadal funkcjonujący tam niewielki kościołek Agia Maura. Do wschodniej stronie dostrzeżemy malowniczo położone wyniosłe ruiny tureckiego zamku Griva Castle wybudowanego przez Ali Pasze w 1806 roku. Rejs kończymy w Prevezie.

Rejsy organizujemy na jednym z 3 jachtów ; Oceanis 440 , Oceanis 473 lub Sun Odyssey 45.

W cenie zapewniamy polskiego skippera ,pościel w kabinie, ponton z silnikiem, deske sup.

Cena nie obejmuje wyżywienia, dojazdu(dolotu) i biletów wstępu do zabytków. Przewidywana składka na zaopatrzenie lodówki jachtowej 50 euro/osobe. Rejs rozpoczyna sie i kończy w Prevezie.

Płatne dodatkowo na miejscu 90 euro /osobę na pokrycie opłat portowych, paliwa, pościeli, sprzątania końcowego,kosztów administracyjnych. Przed rejsem uczestnicy wpłacają kaucję zwrotna 100 euro/osobę

UWAGA ; W PRZYPADKU WSTRZYMANIA LOTÓW Z POLSKI DO GRECJI GWARANTUJEMY PEŁNY ZWROT OPŁAT ZA WYKUPIONY REJS.

Obecnie brak terminów

ilość miejsc wolnych:

Cena regularna:
Upust: %
Cena łączna:
  • Opieka polskiego skippera
  • Ubezpieczenie OC
  • Grecka licencja czarterowa
  • Staz morski i opinia z rejsu
Poznaj inne oferty