Rejs szlakiem weneckich zamków – dwutygodniowy

Obecnie brak terminów

ilość miejsc wolnych:

Cena regularna:
Upust:
Cena łączna:
  • Opieka polskiego skippera
  • Ubezpieczenie OC NNW
  • Grecka licencja czarterowa
  • Posciel
  • Staz morski i opinia z rejsu

Grecja ; Preweza – Vonitza – Lefkada – Kefalonia – Katakolo – Nawarino – Pylos – Methoni – Zakyntos – Itaka – Preweza

Miłośnikom historii i zabytków polecamy rejs w Grecji dzięki któremu poznacie niezwykłą historię Wysp Jońskich. Po czasach antycznych gdy panowali tu Grecy, a potem Rzymianie pozostały głownie ruiny miasta Nikopolis założonego w 31r. p.n.e przez cesarza Oktawiana. Obecnie do odwiedzenia fragmenty mury obronnych i amfiteatr. Ruiny położone są 6 km na północ od Prewezy. Później panowali tu Bizantyjczycy, Sycylijczycy, Wenecjanie, Krzyżowcy, Turcy.

My proponujemy rejs szlakiem zamków wzniesionych przez Wenecjan. Ruiny tych zamków wzniesionych nad brzegiem morza są celem naszej wakacyjnej „wędrówki w czasie”. Najstarszy w tym regionie jest XI wieczny zamek w Vonitsie położony 2 godziny żeglugi od Prewezy. Zazwyczaj docieramy tam wieczorem już pierwszego dnia rejsu. Ruiny zamku górujące nad miastem najlepiej zwiedzać z samego rana. Obecnie zamieszkują go liczne żółwie lądowe. Polecamy tez kąpiel na miejskiej plaży gdzie często podpływają do brzegu morskie żółwie caretta-caretta. Trasa naszego rejsu prowadzi dalej do Lefkady gdzie wejścia do kanału Lefkady broni wybudowany przez sycylijczyków i przebudowany przez wenecjan fort Santa Maura z 1302 roku. Poza wspaniałym widokiem na morze z murów warowni warto odwiedzić nadal funkcjonujący tam niewielki kościołek Agia Maura. Do wschodniej stronie dostrzeżemy malowniczo położone wyniosłe ruiny tureckiego zamku Griva Castle wybudowanego przez Ali Pasze w 1806 roku. Oczywiście można i warto go odwiedzić. Szczególnie polecamy wspaniały widok na cała Lefkadę. Doceniamy determinację Turków, którzy wybudowali zamek po to, aby zdobyć Lefkadę. Plan zdobycia Lefkady się nie udał i Grecy do dziś świętują pokonanie tureckiego ciemiężyciela.

Po zwiedzeniu fortów Lefkady płyniemy w stronę Itaki –legendarnej wyspy Odyseusza. Śladów Odyseusza oczywiście nie znajdziemy. Za to z czasów weneckich zostały dwa działa usytuowane na wzgórzu z pięknym widokiem na cieśninę, której broniły. Itaka leży na trasie naszego rejsu, który prowadzi na Kefalonię wiec polecamy kąpiel przy słynnych białych plażach Itaki połączyć z wędrówką na historyczne wzgórze z działami. Strategiczne położenie Kefaloni doceniono już wczasach bizantyjskich z powodu głębokiej zatoki dającej dobre schronienie dla statków. Przy zatoce tej usytuowano zamek św. Jerzego, który stanowił ówczesną stolice Kefaloni. Bizantyjczycy rozpoczęli budowę, która ostatecznie ukończyli wenecjanie w 1545 roku. Mury zamku obejmowały obszar 16 000 m2 i w ich wnętrzu mieściło się całe miasto. Przy okazji pobytu w Agrostoli warto odwiedzić również pozostałości starożytnego miasta Krane z 5 wieku p.n.e. położonego 1 km na wschód od Agrostoli. Widoczne fragmenty muru cyklopowego. Ostatni cel naszego rejsu stanowi Asos –fortyfikacja z 1593 roku wybudowana dla obrony wyspy przed piratami oraz Turkami, który w tym okresie zajmowali już sąsiednią Lefkadę. Fortyfikacje obejmują 44.000 m2 i zajmują cały półwysep chroniący zatokę od morza.

Dalej nasza żegluga prowadzi na południe wzdłuż zachodnich brzegów Peloponezu.Najpierw docieramy do Katakolo skąd można busem dotrzeć do ruin starożytnej Olimpii i światyni Zeusa. Następnie odwiedzamy Old Nawarino Castel z 13 wieku z widokiem na niezwykła półkolistą zatokę Voidokilia, w której zazwyczaj nocujemy na kotwicy. Wpływamy też do słynnej zatoki Nawarino gdzie w 1827 roku stoczono wielką bitwę morską, w której flota angielsko –rosyjska pokonała flotę turecko-egipską kończąc panowanie Turków na ziemiach Grecji. W położonym obok Pylos zwiedzamy doskonale zachowaną twierdze turecką Neocastro z 16 wieku. Przysłowiową wisienkę na torcie stanowi Methoni –jeden z najlepiej zachowanych średniowiecznych zamków. Z Methoni zazwyczaj nocą wracamy do Zakyntos i rano kotwiczymy w zatoce Laganas –Morskim Parku Narodowym, siedlisku żółwi caretta-caretta . Stad wracamy do Prevezy po zachodniej stronie wysp Zakyntos , Kafaloni i Lafkady. Rejs dla doświadczonych żeglarzy. Rejs jachtem w Grecji.

Obecnie brak terminów

ilość miejsc wolnych:

Cena regularna:
Upust: %
Cena łączna:
  • Opieka polskiego skippera
  • Ubezpieczenie OC NNW
  • Grecka licencja czarterowa
  • Posciel
  • Staz morski i opinia z rejsu
Poznaj inne oferty