Rejs po Morzu Jońskim

Rejs „Dzika Przyroda”, katamaranem, Morze Jońskie

Obecnie brak terminów

ilość miejsc wolnych:

Cena regularna:
Upust:
Cena łączna:
  • Rozpoczecie i zakończenie w Prewezie
  • Opieka polskiego skippera
  • Ubezpieczenie
  • Grecka licencja czarterowa

Rejs „Dzika przyroda”, katamaranem po Morzu Jońskim

Rejs „Dzika Przyroda” to nasza propozycja aktywnego spędzania czasu na rejsie. Jak najmniej postoju w portach !!! Gdy inni spieszą się na zajęcie wolnego miejsca w porcie, my właśnie rzucamy kotwicę w zatoce z plażą, która będzie nasza wieczorem i rano. Katamaran posiada panele fotowoltaiczne o łącznej mocy 2000 W oraz 700 litrowy zbiornik wody pitnej. Dzięki temu możemy ograniczyć konieczność zawijania do portów i cieszyć się morzem i plażą przez 24 godziny/dobę. Wieczorna i poranna kąpiel pozwoli nam obserwować ukryte w dzień podwodne życie, Do dyspozycji załogi kompletny sprzęt do snorkelowania we wszystkich rozmiarach oraz dwie deski SUP.

W rejsie odwiedzimy najpiękniejsze zakątki wysp Jońskich. Białe plaże zakończone wysokimi klifami na Lefkadzie ze słynną plażą Porto Katsiki. Ruiny twierdzy w Assos na dzikim cyplu Kefaloni, gdzie planujemy wieczorny trekking. Zatokę wraku na Zakyntos z opcją zachodu słońca na pustej wieczorem, słynnej plaży. Błękitne groty na Zakyntos, gdzie poranna kąpiel przekona nas, że groty oświetlone wschodzącym słońcem w pełni zasługują na swoja nazwę. Dla chętnych przejście przez białe klify Itaki. Z plaży, na którą skipper podrzuci Was pontonem, prowadzi ścieżka do wewnętrznej zatoki. Tam będzie czekał katamaran z resztą załogi. Zawsze oczywiście, będzie opcja rezygnacji z trekkingów i odpoczynku na pokładzie. Dla tych, którzy lubią kąpiele słoneczne, katamaran zapewnia dużo miejsca do relaksu na obszernej siatce dziobowej. Osobom chcącym odpocząć w cieniu, polecamy zewnętrzny salon oraz platformie rufowej zacienioną przez dodatkowe 8 m2 paneli fotowoltaicznych. Niezamieszkała wyspa Atokos, przez wszystkie załogi określaną wisienką na torcie. Wyspa Kastos z piaszczystymi plażami, również dostępna jedynie dla żeglarzy, z kilkoma tawernami serwującymi owoce morza.

Na wszystkich noclegach za wyjątkiem wyspy Atokos, jest opcja kolacji w tawernie serwującej lokalną kuchnię. Może on stanowić cel naszego trekkingu lub możemy tam dopłynąć pontonem. Na wyposażeniu ponton ze sztywnym dnem i silnikiem 5 hp.

Trasa rejsu, może ulec zmianie w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych.

Rejs rozpoczyna się i kończy w Prewezie. Dni zmiany załóg we wtorki.

Aby zobaczyć możliwe połączenia do Prewezy przejdź do zakładki dojazd.

Zaokrętowanie w dniu rozpoczęcia rejsu od godziny 17. Zejście z jachtu do godziny 10 rano w dniu zakończenia rejsu.

Rejs nie wymaga doświadczenia żeglarskiego.

Cena nie obejmuje wyżywienia, dojazdu (dolotu). Przewidywana składka na zaopatrzenie lodówki jachtowej to 50 euro/osobę. Płatne dodatkowo na miejscu 90 euro/osobę na pokrycie opłat portowych, paliwa, pościeli, sprzątania końcowego, opłat administracyjnych. Przed rejsem uczestnicy wpłacają kaucję zwrotna 100 euro/osobę.

Rejs organizujemy na katamaranie Salina 48.

Katamaran Salina 48 to duży wygodny katamaran dysponujący 4 kabinami z prywatnymi łazienkami oraz pojedynczą koja dostępna z korytarza. Do dyspozycji skippera kabina skiperska dzięki czemu salon wewnętrzny i zewnętrzny jest stale do dyspozycji załogi. Dodatkowa toaleta dostępna z pokładu. Kabiny i salon wyposażone w ciche wentylatory. W pełni wyposażona kuchnia z dużą lodówką. Katamaran posiada 140 m2 żagli i może pływać bezpiecznie na każdym akwenie. Dla komfortu załogi skiper dobiera trasę aby wiatr nie przekraczał 5 stopni B

Obecnie brak terminów

ilość miejsc wolnych:

Cena regularna:
Upust: %
Cena łączna:
  • Rozpoczecie i zakończenie w Prewezie
  • Opieka polskiego skippera
  • Ubezpieczenie
  • Grecka licencja czarterowa
Opinie naszych Klientów
Inne oferty cyklu Rejsy po Morzu Jońskim